Solamagic – Promienniki Podczerwieni

 

SM logo
Natychmiastowe komfortowe ciepło.


Innowacyjna technologia ogrzewania na podczerwień, zastosowana w promiennikach Solamagic zapewnia natychmiastowy komfort cieplny w ciągu 1s od włączenia.


Cechy promienników ciepła SOLAMAGIC:

 • natychmiastowe komfortowe ciepło tam gdzie potrzebujesz
 • zmniejszone koszty dzięki możliwości ogrzewania wybranych stref i stanowisk
 • oszczędności do 60% w porównaniu do tradycyjnego ogrzewania
 • ciepło bez konieczności wcześniejszego nagrzewania pomieszczeń
 • niemiecka jakość wykonania oraz nowoczesny design
 • najwyższa jakość użytych materiałów grzewczych i konstrukcyjnych
 • ochrona przeciwzachlapaniu IP24 lub pełna wodoszczelność IP65
 • certyfikat jakości TUV potwierdzający spełnienie najbardziej rygorystycznych wymogów jakościowych w Niemczech, oznakowanie CE obowiązujące w UE.

Dlaczego Promienniki SOLAMAGIC?


Wysokiej jakości promienniki podczerwieni wyróżniają się:
 • wysoką efektywnością,
 • komfortowym ciepłem (odpowiednik ciepła ze słońca)
 • bezpieczeństwem użytkowania
 • niezawodnością i długą żywotnością

Promienniki krótkofalowe Solamagic należą do czołówki światowej pod względem jakości wykonania, wydajności i energooszczędności i posiadają wszystkie ww. cechy.

 


Najczęściej zadawane pytania nt. Solamagic.

Gdzie promienniki Solamagic mogą być stosowane?
Promienniki Solamagic mogą być stosowane we wszystkich pomieszczeniach wewnątrz i obszarach na zewnątrz: na tarasach, balkonach, recepcji, ogrodach zimowych, warsztacie, piwnicy, wiacie, garażu, łazience, stajni konnej…

Jak promienniki Solamagic emitują ciepło?
Promienniki Solamagic nie nagrzewają powietrza, emitowane ciepło jest w formie promieniowania podczerwonego, które ogrzewa bezpośrednio przedmioty i ludzi. Promieniowanie to jest porównywalne z promieniowaniem ze słońca. Solamagic zapewnia równomierną emisję ciepła w obszarze działania.

Solamagic komfortowe ciepło
Czy promieniowanie podczerwone jest zdrowe i bezpieczne?
TAK. Nie ma żadnych przeciwskazań w używaniu promienników podczerwieni do ogrzewania pomieszczeń, ludzi, roślin i zwierząt.
Promieniowanie podczerwone Solamagic jest z zakresu bezpiecznych fal krótkich podczerwieni i nie zawiera promieni UV (w przeciwieństwie do promieniowania ze słońca). Zawsze zalecamy jednak zapoznać się przed użyciem i z instrukcją obsługi oraz używać urządzenie zgodnie z przeznaczeniem. Jak każde urządzenie grzewcze i elektryczne 230V należy używać z zachowaniem podstawowych zasad BHP, szczególnie w miejscach w których przebywają dzieci.

Jak zainstalować i uruchomić promiennik?
Solamagic można szybko i łatwo zamontować na ścianie, suficie lub na stojaku. Po instalacji aby uruchomić promiennik, wystarczy podłączyć wtyczkę z bolcem uziemienia do gniazda 230V. Montaż promienników na specyficznych konstrukcjach, na wysokości lub na stałe do instalacji elektrycznej, powinien być wykonany przez osobę z uprawnieniami np. wykwalifikowanego elektryka. Bez uprzedniej zgody dostawcy i dokonania instalacji zgodnie z zaleceniami producenta, bezwzględnie nie wolno obcinać wtyczki przewodu zasilającego promiennika.

 

Jaka jest optymalna wysokość montażu?
W celu uzyskania optymalnego rozkładu temperatury, optymalna wysokość montażu od 1,8 do 2 metrów, w przypadku montażu na balkonie lub w łazience (gdy jest promiennik jest zamontowany do ściany pionowej). W przypadku montażu na suficie bezpośrednio do ściany zalecana minimalna wysokość montażu tj. 2,5m. Gwarantuje to bezpieczeństwo użytkowania i najlepszą dystrybucję ciepła.

Jakie są bezpieczne odległości montażu promienników od ścian bocznych?

Zależnie od modelu i mocy promiennika oraz miejsca instalacji tj. konstrukcji nośnej, materiałów ścian bocznych/sufitu zalecana minimalna odległość montażu to 0,3 – 0,5m (do ścian bocznych/sufitu) i min. 1m do obiektu znajdującego się na przeciw działania promiennika. Trzeba pamiętać, iż min. bezpieczna wysokość montażu promiennika od podłogi wynosi: 1,8m jeżeli montaż wykonujemy do ściany i 2,5m jeżeli montaż na suficie. Zawsze należy instalować urządzenie zgodnie z instrukcją obsługi i zaleceniami producenta nie zapominając o zdrowym rozsądku. Ważne jest również aby dobierać odpowiednie uchwyty zalecane przez producenta do montażu zależnie od tego czy promiennik montowany jest na ścianie czy na suficie. Jeżeli w miejscu instalacji promiennika użyte zostały materiały palne, kruche lub niestabilne (miękkie drewno, szkło, PCV, folia itp) nie należy montować promienników do takich konstrukcji oraz zachować bezpieczne odległości montażu promiennika od ścian bocznych. W przypadku wątpliwości jak zainstalować promiennik zawsze należy skonsultować się z producentem /dostawcą konstrukcji nośnej i promiennika.

Jakie są dostępne kolory Solamagic? Solamagic promiennik podczerwieni
Obudowa promiennika Solamagic jest dostępna w kolorach: białym i tytanu i antracytu. Oprócz standardowych kolorów, grzejniki dostępne są za niewielką dodatkową opłatą w innych kolorach.

Czy promienniki Solamagic należy demontować w czasie w deszczu, zimą?
Nie. Solamagic może pracować bez względu na pogodę, w deszczu, wietrze, nawet zimą! Obudowa promiennika wykonana jest z wysokiej jakości aluminium, odpornego na warunki atmosferyczne i zachlapania (znak TÜV-GS, klasa ochrony IP24, IP44 lub IP65 – zależnie od modelu).

Czy gorąca jest obudowa promiennika, czy można się od niej oparzyć?

Specjalna izolacja plus specjalna konstrukcja obudowy, pełni rolę radiatora i schładza obudowę promiennika do ok. 85 °C. Promienniki Solamagic mogą być więc montowane również na twardym drewnie (z zachowaniem min. odległości od powierzchni). Siatka ze stali nierdzewnej z przodu obudowy chroni przed przypadkowym oparzeniem od elementu grzejnego, dostaniem się do środka promiennika większych przedmiotów z zewnątrz.

Jaka jest żywotność lampy grzewczej promiennika? W typowym zastosowaniu, lampa może pracować nawet do 15 lat bez obniżenia jej efektywności grzewczej (min. 5000 godzin).

Jakie są warunki gwarancji promienników Solamagic.Dla klientów indywidualnych gwarancja producenta wynosi standardowo 2 lata od daty zakupu promiennika. Dla klientów biznesowych gwarancja wynosi 12 miesięcy od daty zakupu. Gwarancja producenta na lampę grzewczą wynosi 12miesięcy lub 5000 godzin pracy. Promienniki z serii Premium (Sx oraz Dx) objęte są 5 letnią gwarancą Solamagic, natomiast element
grzewczy (lampa) objęty jest 12 miesięczną gwarancją.

Jakie są koszty operacyjne Solamagics? Przy obecnej cenie energii elektrycznej ok. 0,5zł /1kWh koszty operacyjne na wynoszą od 70gr do 2zł za godzinę eksploatacji promiennika Solamagic 1400W-2000W. Tak więc promienniki Solamagic są tańsze, niż wszelkie inne alternatywne rozwiązania ogrzewania promiennikowe np. ogrzewacze gazowe czy  standardowe promienniki kwarcowe.

 

 


Zastosowanie:
Domowe: łazienka, taras, zimowy ogród, garaż
Komercyjne: ogródki restauracyjne, 
patio holtelowe, recepcja biura, szpitale, szkoły.
Magazynowe: strefy pracy ludzi (np. miejsca załadunku, pakowania, fakturowania),       stanowiska montażowe, linie produkcyjne, warsztaty samochodowe, lakiernie.
Wypoczynek: SPA, sanatoria, sauny.
Inne: baseny, stajnie konne, hodowole roślin i zwierząt.

Cechy wyróżniające Solamagic

Efektywne najnowocześniejsze technologie –
obudowa ze specjalnym podwójnym reflektorem parabolicznym i lampą Philips Helen.
Wysoka wydajność – 
92% energii zużywanej przez ukierunkowane promieniowania cieplnego.
Natychmiastowe ogrzewanie natychmiast po włączeniu w 1s promiennik osiąga 90% mocy
Bezpieczeństwo całkowite bezpieczny w eksploatacji przy zachowaniu min. odległości od przedmiotów i ludzi i zasad użytkowania zgodnie z instrukcją i przeznaczeniem. Spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania jakościowe i bezpieczeństwa, posiada certyfikat TUV. Klasa bezpieczeństwa IP24.
Regulacja kąta nachyleniajednostronna regulacja kąta nachylenia do 30
Brak Emisji CO2: bezpośrednio nie powoduje emisji CO2
Żywotność: min. 5000 godzin
Łatwa instalacja: pełna elastyczność montażu, za pomocą uchwytów do ściany, w suficie podwiesznym z użyciem specjalnej ramy sufitowej (do zakupu osobno) lub na maszcie.

Promienniki Solamagic są bezpieczne, łatwe i wygodne w użyciu.

Złote lampy stanowiące element grzewczy promiennika Helen Philips. 

Helen Philips to nazwa technologii emitera podczerwieni, źródło promieniowania podczerwonego generującego intensywne i przyjemne ciepło. Podobnie jak słońce ogrzewa bezpośrednio przedmioty i ludzi a nie powietrze, tak samo działają promienniki Solamagic.

Porównanie wydajności Solamagic do promienników kwarcowych:

Solamagic performance

promiennik kwarcowy