Ogrzewanie dużych kościołów promiennikami

Zalety ogrzewania kościoła elektrycznymi promiennikami podczerwieni

  • Promienniki na Podczerwień mogą być montowane na wysokich ścianach i sufitach kościołów.
  • Promienniki nie wymagają konserwacji, więc po zainstalowaniu są bezobsługowe. Jest to bardzo wygodne i jednocześnie nie generuje dodatkowych kosztów, np. serwisu.
  • Oferowane przez nas grzejniki kościelne są bardzo energooszczędne. Tego typu ogrzewanie w dłuższej perspektywie pozwoli zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za media.
  • Promienniki zapewniają odczuwalne ciepło natychmiast po włączeniu, dzięki czemu nie ma potrzeby ogrzewania kościoła wcześniej niż jest to konieczne, np. przed mszą.

Kościoły w Polsce to z reguły duże budynki, z bardzo wysokimi sufitami i otwartą przestrzenią. Ogrzanie takich kościołów to prawdziwe wyzwanie. Większość standardowych systemów grzewczych nie sprawdza się w tak wielkich budynkach. Tradycyjne grzejniki po prostu ogrzewają powietrze, a ciepło wznosi się pod sufit budynku. Dlatego wierni, na dole marzną podczas mszy. Kolejnym problemem i to bardzo kosztownym, jest konieczność długiego nagrzewania Kościoła uroczystościami. W niektórych przypadkach grzejniki muszą być włączone nawet kilka dni przed tym, kiedy jest to potrzebne.

Promienniki na podczerwień to idealne rozwiązanie do ogrzewania kościołów

Enerzon ma idealne rozwiązanie do ogrzewania kościoła. Grzejniki podczerwieni wydzielają natychmiastowe ciepło, dlatego nie ma potrzeby wcześniejszego, długiego nagrzewania budynku. Kiedy włączysz promienniki w kościele, poczujesz ciepło od razu. Posiadamy w ofercie wysokiej jakości promienniki podczerwieni idealne do tego zastosowania.

Promienniki na podczerwień umożliwiają ogrzewanie strefowe, ukierunkowane. Dlatego nie trzeba ogrzewać całego kościoła, a tylko np. ławki i ołtarz. Mogą być montowane na dużej wysokości, na ścianach poza zasięgiem wzroku, ale nadal ciepło kierowane jest do wiernych poniżej.

Firma Enerzon oferuje szeroką gamę, wysokiej jakości promienników podczerwieni, idealnych do ogrzewania dużych, otwartych przestrzeni w kościołach.

Posiadamy promienniki różnych producentów przez co możemy wybrać modele najlepsze w każdym przypadku. Jesteśmy w stanie dostarczyć promienniki o bardzo różnej mocy: od 1kW do 18 kW. Firma Enerzon rozumie szczególne znaczenie takich budynków jak kościoły oraz szczególne potrzeby estetyczne w tym przypadku. Wśród naszej oferty można znaleźć modele o różnym wyglądzie, doskonale pasujące do tradycyjnych, gotyckich kościołów jak i o nowoczesnej architekturze. Część z nich jest dostępna w dowolnym kolorze dlatego mogą doskonale wkomponować się w wystrój kościoła. Wszystkie nasze promienniki są bezpieczne i posiadają odpowiednie certyfikaty.