Promienniki ciepła na podczerwień w restauracjach i hotelach

Spadek obrotów poza sezonem letnim to zmartwienie wielu restauratorów i właścicieli punktów gastronomicznych. Masz restauracje z ogródkiem, który świeci pustkami, gdy na dworze robi się chłodniej? Jest prosty sposób na to, aby przedłużyć sezon ogródkowy dzięki ekonomicznemu ogrzewaniu na podczerwień. Podpowiadamy jak zwiększyć dochody restauracji z tarasem, ogródkiem lub bez strefy dla palaczy. A na koniec wyliczymy, jak długo będzie się zwracał koszt inwestycji w dobrej klasy promienniki.

Poza dobrą kuchnią, miłą obsługą możesz przyciągnąć klienta przyjemną i ciepłą atmosferą w chłodne dni. Stwórz wyjątkowy klimat nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz lokalu. Bądź o krok przed konkurencją i ogrzej promiennikami podczerwieni dodatkowe miejsca na tarasie lub w ogródku. Zadbaj o komfort swoich klientów również w chłodne dni i wieczory. Wielu klientów zapamiętuje dobrą kuchnię, ale częściej zapamiętuje też wyjątkowe miejsca. Proste i skuteczne rozwiązanie to – elektryczne promienniki podczerwieni. Zewnętrzne ogrzewanie promiennikowe sprawdza się w restauracjach w Sztokholmie, Oslo, Berlinie, Hamburgu, Kopenhadze, Pradze i wielu innych miejscach w Europie. Dlaczego nie spróbujesz we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Gdańsku czy Zakopanem?

Promienniki podczerwieni to skuteczne ogrzewanie altan, tarasu, ogródka restauracyjnego czy patio

W przeciwieństwie do tradycyjnych parasoli grzewczych na gaz, ogrzewanie promiennikowe jest:

  • bezpieczne 
  • bezwonne
  • zdecydowanie bardziej ekonomiczne
  • wydajne, szczególnie na zewnątrz
  • bardziej komfortowe

Zamiast ogrzewać zimne powietrze, poczujesz przyjemne ciepło natychmiast po włączeniu promiennika. Ta technologia działa podobnie jak promienie słońca, dzięki którym odczuwamy ciepło nawet, wtedy gdy na dworze jest ujemna temperatura. Można je używać wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Jak działają dobrej klasy promienniki elektryczne na tarasie?

 

Elektrycznymi promiennikami średniofalowymi (halogenowymi lub węglowymi) można bardzo komfortowo i wydajnie ogrzewać tylko te strefy, w których przebywają klienci lub pracownicy.
Promienniki są bardzo biezpieczne, nie wymagają konserwacji oraz nie powodują skraplania.

Posiadamy szeroki wybór promienników różnych typów, mocy i producentów. Oferujemy promienniki podczerwieni montowane na ścianie, suficie, na statywie, parasole grzewcze, jak również zdalnie sterowane i z regulacją mocy. Dzięki temu możemy świetnie dopasować modele do Twoich potrzeb.

Spośród naszych promienników polecamy promienniki podczerwieni Solamagic. Projektowane i produkowane są w Niemczech. 'Made in Germany’ w przypadku Solamagic oznacza niemiecką jakość w najlepszym wydaniu. Producent przywiązuje szczególną wagę do najmniejszych detali oraz używa najwyższej jakości materiałów (aluminium, stal nierdzewna). Produkty Solamagic to również wysoka odporność na działanie niekorzystnych warunków pogodowych takich jak zaciekający deszcz, wiatr czy nawet śnieg. Promienniki halogenowe Solmagic wyposażone są w pozłacane halogeny typu HeLen lub opatentowane własne halogeny SolaStar. Lampy halogenowe Solamagic redukują o ponad 92% światło widzialne. Dzięki takiej redukcji światła promienniki Solamagic nie są rażące dla oczu oraz zapewniają małe zużycie prądu i niskie koszty energii.

Zwiększ zyski restauracji poza sezonem, dzięki ogrzewaniu tarasu czy ogródka restauracyjnego. Przekonaj się, że w prosty sposób możesz sprawić, by więcej osób wybierało Twoją restauracje. Nawet gdy na dworze jest tylko 12°C stopni, dzięki ogrzaniu ogródka promiennikami Solamagic, odczuwalna temperatura może wynieść około 20°C. Dzięki ogrzewaniu podczerwienią możesz także zatrzymać gości przy stoliku na dłużej, a to przełoży się na większe rachunki klientów i tym samym większe obroty Twojej restauracji.